Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
545 postów 2715 komentarzy

Asymetryczna symetria w Przyrodzie

waldemar.m - Fizyka dla tych, którzy chcą zrozumieć! Polityka dla tych, którzy zrozumieli!

Glewacha – terytoria samooszukiwania się

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żyła sobie gromada na glewachiwskich historycznych ziemiach i myślała, że żyje sobie, jak u Pana Boga za piecem.

Gdzieś tam, z telewizorów i przez radio, gadali o jakim tragicznym zagrożeniu dla przyrody (flory i fauny), ale tutaj, w Glewachie życie toczy się swoim rytmem. Rodzice jadą do pracy w Kijowie, a dzieci oddychają świeżym powietrzem w tym kurortnym miasteczku.

 

I nikomu nie przyszło do głowy, że życie w cieniu tak wielkiego i wszechmocnego sąsiada, jakim jest Kijów, niesie za sobą potencjalne niebezpieczeństwa. Zamiast śledzić za perspektywicznymi, długofalowymi planami rozwoju Kijowskiego obwodu i samego Kijowa, mieszkańcy Glewachy skoncentrowali swoją uwagę na swoich merkantylnych, drobnych interesikach.

 

A metropolia Kijów rozrasta się szybkimi tempami i planuje swój rozwój traktując obwód jak swoje przydane. W swoich planach Kijów wyznaczył dla Glewachy specyficzną funkcję – bycia zapleczem przemysłowym dla Kijowa!

 

I do dzisiejszego dnia nikt nie podnosi larum z tego powodu. Część mieszkańców protestuje przeciwko budownictwu na terytorii Glewachy Wielkiej Obwodnicy Kijowa, gdyż może ona być źródłem ekologicznej katastrofy dla mieszkańców domów leżących w strefie ochronnej tej magistrali, ale nie zwraca uwagi, że uderzenie przyjdzie z drugiej strony.

 

4 miesiące temu włączyłem się w walkę z urzędnikami, która miała na celu wyniesienie projektowanej obwodnicy poza granice Glewachy. Byłem do tej walki bardzo dobrze przygotowany, gdyż znam historię tego pytania.

 

Zajmowałem się tym zagadnieniem już 2000 roku będąc doradcą Przewodniczącego Stałej Komisji Polityki Ekologicznej Kijowskiej Rady Miejskiej. Pracowaliśmy wtedy nad projektem utworzenia Metropolisu Kijowa, w skład którego miał być włączony Rejon wasilkowski, w którym obecnie mieszkam. Projekt ten przewidywał, że planowany wtedy międzynarodowy korytarz transportowy "Europa-Azja", który miał być częścią tkzw. "Szlaku jedwabnego", przejdzie po terytorium tego rejonu, ale za granicami za południową granicą samego Wasilkowa (w okolicy miejscowości Mytnica).

 

W 2008 r. przeprowadziłem się do Glewachy, ale byłem po poważnym udarze mózgu i nie zajmowałem się takimi projektami. Taki stan trwał do listopada 2016. Od tego miesiąca i aż do 2 marca, to był jeden z dwóch wielkich projektów który zajmował mój czas.

 

Aktualnie wykreślam ten projekt ze swojego grafiku zajęć, gdyż jestem zbyt inteligentny żeby bić się z wiatrakami, a współmieszkańcy, z którymi pracowałem nad tym projektem, odrzucili moją propozycję przerwania impasu w jaki wpadł ten konfliktowy projekt.

 

Całkiem możliwe, że od przyszłego tygodnia będę pomagał merowi Ukrainki, gdyż jest nadzieja, że on jest na tyle mądry, żeby wykorzystać moją wiedzę, komunikatywność i kontakty dla dobra mieszkańców jego miasta i na chwałę samego siebie. 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930