Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
545 postów 2715 komentarzy

Asymetryczna symetria w Przyrodzie

waldemar.m - Fizyka dla tych, którzy chcą zrozumieć! Polityka dla tych, którzy zrozumieli!

Kto dał prawo ministerialnym klerkom ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

uważać a'priori interesantów potencjalnymi idiotami!

Kilka miesięcy temu dałem sobie spokój i nie przeprowadziłem żadnej rozmowy z urzędnikami rządu RP, gdyż nie przynosiły te rozmowy żadnego efektu.

 

A jak miały przynieść, jeżeli ja mówiłem językiem prawnym, a moi interlokutorzy próbowali ripostować mi językiem debilnym, bezprzedmiotowym.

 

W jest w naukach taki termin – "rachunek ciągły". Wydaje mi się, że wszyscy doskonale rozumieją jego znaczenie, ale tak na wszelki wypadek powiem, że oznacza on wyliczenie efektu ostatniego kroku w zależności od innych, poprzedzających kroków.

 

Dzisiaj, po detalnej analizie ogromnej ilości aktów prawnych obowiązujących w RP, Ukrainie i Unii Europejskiej, wnioskuję o wprowadzenie do nauk prawnych nowego terminu – "debilizmu ciągłego".

 

Debilizm ciągły polega na bezkrytycznym powielaniu idiotycznych norm prawnych w kolejnych aktych prawnych, które to idiotyzmy zaczynają pyń w systemie prawnym samodzielnym życiem, stwarzając warunki dla lobbizmu i korupcji.

 

Najbardziej jaskrawym tego przykładem są dwie informacje agencyjne które dzieli tylko 5 dni:

 

"Od lipca jednolite zasady składowania śmieci":

 

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/od-lipca-jednolite-zasady-skladowania-smieci/zswrqz

 

"W 2021 roku ponad 60 proc. odpadów powinno trafiać do recyklingu. Dziś jest ich czterokrotnie mniej"

 

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/w-2021-roku-ponad-60-proc-odpadow-powinno-trafiac-do-recyklingu-dzis-jest-ich/083bf5

 

W pierwszej, podsekretarz stanu w Ministerstwie środowiska Sławomir Mazurek informuje, że dla osiągnięcia wymaganego poziomu recyklingu (50% w 2020 r.) gminy będą zmuszone zbierać odpady komunalne w 4 pojemniki, a w drugiej, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, twierdzi, że gminy mają osiągnąć poziom 61% już w 2021 r.

 

Z pierwszej informacji wynika, że współczynnik recyklingu rośnie w tempie 0,7% na rok, a z drugiej, że w roku 2021 on prawdopodobnie wyniesie 11% !

 

Postanowiłem porozmawiać o tym z Ministerstwem środowiska, gdzie skierowano mnie do Departamentu gospodarowania odpadami. Już z pierwszych słów zrozumiałem, że jestem traktowany jak intruz, który miesza urzędniczce wykonywanie powierzonych jej obowiązków.

 

Dowiedziałem się, że takie zbieranie odpadów jest tylko i wyłącznie wykonaniem przez ministra środowiska wymagania, jakie na niego nałożyła ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

 

Przeczytałem natychmiast tą ustawę, a swoimi wnioskami podzielę się w następnym poście. 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930