Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
545 postów 2715 komentarzy

Asymetryczna symetria w Przyrodzie

waldemar.m - Fizyka dla tych, którzy chcą zrozumieć! Polityka dla tych, którzy zrozumieli!

W tym szaleństwie jest metoda

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisałem wczoraj o tych debilach-energetykach, którzy chcą spalać śmiecie i otrzymywać za to "zielony" taryf.

Cały dzień pracuję nad tekstem protokołu wspólnego posiedzenia dwóch Komitetów Gromadzkiej Rady przy Ministerstwie ekologii Ukrainy, na którym obecni dyskutują o tym skandalicznym planie Komitetu Paliwa i Energetyki Rady Najwyższej Ukrainy.

 

Zastanowiła mnie jednak taka jawna bezczelność lobbistów i korupcjonerów, więc na wszelki wypadek postanowiłem jeszcze raz przestudiować Zakon Ukrainy "O odpadach".

 

I całe szczęście, że to zrobiłem, gdyż inaczej wyszedłbym na idiotę, a nie eksperta.

 

Jako człowiek i ekolog powtarzam swoje twierdzenie o tym, że mam do czynienia z działaniem szaleńców-korupcjonerów-debili, ale jako ekspert muszę mówić prawdę, tylko prawdę i ... zawsze prawdę.

 

Poniżej ta prawda:

 

1. Swoją dzaiałność w pracach Gromadzkiej Rady przy Ministerstwie ekologii rozpoczęłem od okrągłego stołu poświęconego projektowi zakonu "O opakowaniach i odpadach opakowań". Podczas tego okrągłego stołu dowiedziałem się, że w Komitetach Rady Najwyższej trwają prace nad trzema projektami w których upominają się odpady:

 

- "O opakowaniach i odpadach opakowań";

 

- "O odpadach";

 

- "O alternatywnych źródłach energii".

 

Gdy już te projekty ściągnąłem na swój komputer i wnioskowałem o natychmiastowe zablokowanie tych projektów do czasu, aż zajmę stanowisko, minister ekologii wycofał te projekty z Rady Najwyższej uzasadniając to tym, że najpierw będzie uchwalona "Nacjonalna strategia postępowania z odpadami", a dopiero później będą wniesiony do Rady Najwyższej aktualizowane projekty zakonów.

 

2. Mnie zadowolił taki stan rzeczy i rozpocząłem prace nad swoją "Ukraińską startegią postępowania z nowotworzącymi się śmieciami". W niej zawarłem te wskaźniki, które stanowią bazę "ekonomiki zamkniętego cyklu". Prezentowałem ją na posiedzeniu Gromadzkiej Rady w obecności ministra ekologii i weszła ona w zestaw rekomendacji do "Nacjonalnej strategii ...".

 

3. Dociera do mnie informacja o tym, że w Radzie Najwyższej pracują nad zmianami do Zakonu  Ukrainy "O rynku energii elektrycznej w Ukrainie" i chcą w tym zmianach "przemycić" zapis o "zielonych" taryfach za spalanie śmieci. Zaczyna się szum dookoła tej sprawy.

4. Sięgam w końcu do aktualnej wersji zakonu Ukrainy o odpadach(Закон України "Про відходи"Документ 187/98-вр, чинний, поточна редакція — Редакція від 09.05.2016) i znajduję tam:

 

Стаття 35-1. Вимоги щодо поводження з побутовими відходами

Термічне оброблення    (спалювання)    побутових     відходів дозволяється    лише   на спеціально   призначених   для   цього підприємствах чи об'єктах.

Спалювання побутових   відходів    дозволяється    лише    на енергетичні  цілі  з  метою  одержання теплової та/або електричної енергії.

 

Art. 35-1. Wymagania stosownie postępowania z odpadami komunalnymi

Termiczna obróbka (spalanie) odpadów komunalnych pozwala się tylko na specjalnie do tego celu przeznaczonych przędsiębiorstwach albo obiektach.

Spalanie odpadów komunalnych pozwala się tylko na energetyczne cele, dla otrzymania energii cieplnej i/albo elektrycznej.

 

Wnioski:

 

1. Nie przerwę walki o to, żeby usunąć z przestrzeni prawnej ten debilizm.

 

2. Podejmę starania o to, żeby Gromadzka rada silniej wymagała od ministra ekologii aktywnej pracy nad odpowiednimi zmianami w ukraińskim prawie o odpadach. 

KOMENTARZE

 • Nie wiem skąd te emocje
  Nie po to wydano 5 mld dolarów, aby Ukraina była krajem miodem i mlekiem płynącym. To ma być zasób osiłków do niewolniczej pracy i źródło dochodów dla inwestorów. Mają ukrainę na własność, więc kogo ma interesować jakaś ekologia? A gdzie mają pozbywać się odpadów?
  Przecież po to tak wpisano przytoczony art. żeby "swoje" firmy mogły w kotłowni spalać śmieci. Kto ma inwestować dziesiątki milionów dolarów w nowoczesne spalarnie wysokotemperaturowe? Okupanci?
  Szkoda fatygi nad tymi pracami. I tak przejdzie opcja korzystna dla interesariuszy. Za duży biznes, aby go przeoczono.
 • @Roman Klimczyk 08:42:16
  "Opcja koszerna"... najpewniej.

  Ale, swoją drogą, PO CO "osiłki",
  w świecie w którym są komputery i ROBOTY?

  Jako mięso armatnie? W Iraku wyszło, że się nie sprawdza zetknięte z nowoczesną technologią.

  Ma ktoś więcej pomysłów?
 • @laurentp 10:24:50
  #Ma ktoś więcej pomysłów?#

  ja mam! Idę na wojnę z interesariuszami!
 • @Roman Klimczyk 08:42:16
  #Kto ma inwestować dziesiątki milionów dolarów w nowoczesne spalarnie wysokotemperaturowe?#

  Nikt! One są zupełnie zbędne. Ja proponuję Ukrainie zlikwidować problem ze śmieciami w ciągu 5-7 lat i to bez spalarni, ale na komercyjnej podstawie, czyli z zastosowaniem technologii przynoszącej zyski !!!
 • @waldemar.m 19:42:03
  Jak i jak to jest z tymi lwowskimi śmieciami, można dowiedzieć się w tym artykule:
  Cuchnąca niespodzianka ze Lwowa wędruje po całej Ukrainie.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703225085334-sputnik-ukraina-lwow-smieci/
 • @lorenco 22:50:09
  #Jak i jak to jest z tymi lwowskimi śmieciami, można dowiedzieć się w tym artykule:#

  Jest gorzej niż myślałem. Ale o tym w następnym tekście.
 • @lorenco 22:50:09
  #Cuchnąca niespodzianka ze Lwowa wędruje po całej Ukrainie.#

  Według statystyki Lwów produkuje ponad 3 razy mniej śmieci niż Kijów (o którym cicho!).

  A to Kijów tylko za 2015 r. "zgubił" gdzieś w Obwodzie KIjowskim 600 000 ton śmieci !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930