Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
545 postów 2715 komentarzy

Asymetryczna symetria w Przyrodzie

waldemar.m - Fizyka dla tych, którzy chcą zrozumieć! Polityka dla tych, którzy zrozumieli!

Antygrawitacja w/g Grebennikowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeden z czytelników zwrócił się do mnie z następującą prośbą:

 

Natknąłem się ostatnio w Internecie na coś takiego :http://antigravitypower.tripod.com/Grebennikov/index.html
Zna Pan może lepiej historię tego Pana, albo jak to ustrojstwo na którym lata działa? Domyślam się, że wiele materiałów po rosyjsku, a ja nie panimaju haraszo. :)
Może Pan coś o tym skrobnie, bo to niewątpliwie ciekawy temat.

 

http://electrino.nowyekran.net/post/52916,sensacyjne-doniesienie-prosto-z-usa#comment_382964

 

 Czy znam historię tego Pana? W pewnym sensie tak, gdyż czytam stale rosyjskojęzyczny internet, a w nim jest bardzo dużo materiałów na ten temat. Tym bardziej, że wprawdzie Grebennikow już nie żyje, ale żył i tworzył w czasach nam współczesnych.

 

Był entomologiem, badaczem natury i malarzem. Dwie najbardziej znane jego prace to odkrycie sekretu budowy gniazd pszczelich i efektu paskowych struktur.

 

Badając niektóre rodzaje żuków odkrył w 1988 efekt antygrawitacyjny. Efekt ten wykorzystał przy budowie aparatu, który używał do lotów.

 

 

Na zdjęciu widać Grebennikowa na skonstruowanym przez siebie grawilocie. Aparat ten nie posiada żadnego silnika, a więc jednoznacznym jest ta okoliczność, że jeżeli on faktycznie latał to w nim musiał być wykorzystany efekt antygrawitacyjny.

 

Jednym słowem, chcemy zrozumieć na czym polega antygrawitacja, musimy doskonale rozumieć na czym polega grawitacja. Zanim przejdę do tej analizy, przytaczam fragment rozważać z rosyjskojęzycznego forum, które zawiera najbardziej racjonalne materiały na ten temat:

 

Во первых, КАК делать ? Смотря что. Дело в том, что эфирные потоки микромагнитиков - это единственная сущность, с которой работают все известные человеку технологии. Все технологии, которые будут изобретены в будущем, - так же будут работать только и ТОЛЬКО с этими структуризированными потоками. Кроме потоков микромагнитиков ничего в мире нет. Можете мне поверить, - это так. Парадоксально следующее, - что электричество, магнетизм, гравитация, а также био и, так называемые, информационные поля, - всё это работа с одним и тем же "материалом".

 

http://www.matri-x.ru/energy.shtml#1

 

Moje swobodne tłumaczenie:

 

Po pierwsze, JAK robić? Zależy co. Sprawa w tym, że potoki eteru mikromagnesików – to jedyna rzeczywistość, z którą pracują wszystkie znany człowiekowi technologie. Wszystkie technologie, które będą wynalezione w przyszłości – również będą pracować TYLKO z tymi strukturyzowanymi potokami. Oprócz potoków mikromagnesików niczego innego w świecie nie ma. Możecie mi wierzyć – to tak. Paradoks w następującym – elektryczność, magnetyzm, grawitacja, oraz bio- i tak zwane informacyjne pola – wszystko to praca z jednym i tym że "materiałem".

 

Oficjalna fizyka nie potrafi wyjaśnić takich zjawisk. Nie pomoże nawet Einstein.

 

Pomocne okazują się jednak teorie elektryczności i grawitacji prof. Bazijewa.

 

Zacznijmy od grawitacji.

 

Jest to zjawisko krzyżowego oddziaływania pól elektrycznych jednego ciała kompozycyjnego na części ładunków elektrycznych drugiego ciała kompozycyjnego.

 

Ciało kompozycyjne – obiekt zbudowany z elektronów i elektrino.

 

Z tej definicji jednoznacznie wynika, że elektron i elektrino nie podlegają grawitacji.

 

Wniosek pośredni: na Grebiennikowa i jego grawilot działają siły grawitacji przyciągające go do Ziemi.

 

Przejdźmy do prądu elektrycznego.

 

Prąd elektryczny jest uporządkowanym ruchem elektrin dookoła elektroujemnego przewodnika.

 

Przewodnikiem mogą być metale, jony, elektrony, gazy i pary.

 

Jeżeli teraz dookoła Grebiennikowa i jego aparatu wytworzyć odpowiednio silny i gęsty wir elektrino (czym nie prąd?), to ten wir oddzieli pola elektryczne Ziemi od ładunków elektrycznych Grebiennikowa i jego aparatu.

 

Wniosek końcowy: Im gęstszy wir, tym słabsza grawitacja.

 

Pyta Pan czy to tylko teoria? Nie, proszę Pana. Sprawdziliśmy to eksperymentalnie. Badaliśmy ucieczkę ładunków z akumulatora i ku swojemu zdumieniu stwierdziliśmy, że pomimo ucieczki masy waga akumulatora zwiększa się i ... na odwrót.

 

Gdy ładowaliśmy akumulator (to jest dodawaliśmy do niego masę), to jego waga się zmniejszała.

 

Po prostu wiry elektrino izolowały grawitacyjne oddziaływanie na elektrody akumulatora.

KOMENTARZE

 • Odlot
  Moje pytanie jest takie, czy oprócz tych zdjęć są jakieś inne dowody udokumentowujące działanie tego aparatu? Z całym szacunkiem, ale od czasu Miczurina i Łysenki naukowcy rosyjscy nie są zbyt wiarygodni.
 • nauczyciele są śmieszni
  przypomniał mi się nauczyciel fizyki z pierwszej technikum(3 lata temu) który na każde moje pytanie odpowiadał dwoma wersjami:
  -nie da się
  -musiałbyś poznać równanie różniczkowe i może byśmy mogli o czymś prostszym niż twoje zapytanie

  a odpowiedź na jedno z moich tamtejszych pytań brzmi jednak "da się"
 • @Łażący Łazarz 18:17:37
  1. Są oświadczenia świadków (wiarygodnych) o tym, że w archiwach KGB oglądali filmy z lotów Grebennikowa.

  2. Jak widać na fotografii (uznanej przez ekspertów za oryginalną) Grebennikow latał bez żadnych zabezpieczeń. Umarł na cały bukiet chorób charakteryszycznych dla silnego oddziaływania pola towarzyszącego przepływowi prądu elektrycznego.

  3. Zyją jeszcze ludzie, którzy byli świadkami tych wydarzeń.

  A generalnie - dla mnie nie am żadnego znaczenia czy on latał czy nie. Dla mnie jest ważne, że mógł latać, co pokazałem w swoim wykładzie.
 • @Joda 18:43:48
  "a odpowiedź na jedno z moich tamtejszych pytań brzmi jednak "da się"

  Naprawdę człoowiek może wiele, ale ważne jest tylko jedno: używać rozumu i nie dać się indoktrynować zmyśleniom.
 • @Łażący Łazarz 18:17:37
  Ponoć jest nawet muzeum poświęcone pracy uczonego w Rosji. Wedle dość obszernego artykułu o nim opublikowanym w miesięczniku "Nieznany Świat" część materiałów dotycząca tego urządzenia została "zabezpieczona" czy też zaginęła. Niekompletne urządzenie znajduje się w tym muzeum. Tyle że to raczej odprysk jego badań dotyczących energii kształtu. Nie pomnę w którym roczniku NŚ jest ten artykuł. Sądzę jednak że nie powinno być problemu z odszukaniem go (w końcu jesteście w jednym mieście, a i z panem Rymuszko się dogadacie jak dziennikarz z dziennikarzem ;)
 • @w.red 19:00:24
  "Ponoć jest nawet muzeum poświęcone pracy uczonego w Rosji."

  Potwierdzam, jest takie muzeum. Można o tym poczytać pod tym adresem, który skieruje was na forum Matrix.

  Nie tylko jest muzeum, ale jest również zapowiednik stworzony przez Grebennikowa. W tym właśnie zapowiedniku znaleziono jego tajnik, ale artefakty zostały odebrane przez KGB.
 • @waldemar.m 19:08:08
  http://www.youtube.com/watch?v=yZkSuTkYYRA wszystko jest możliwe.. tylko za dużo mają do stracenia.. już niedługo ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=VL3zHPRHrsY jego dojechali... ale już za dużo jest tych do dojechania, dlatego tak bardzo się nas boją, że chcą nas kontrolować ;) kłamstwo ma krótkie nogi.. a wszystko sprowadza się do ego.
 • tłumaczenie
  jego dzieła miało się ukazać sumptem jakiegoś wydawnictwa, opublikowano nawet fragmenty w pewnej polskiej mutacji pisma .dwumiesięcznika N....s już dobre parę lat temu. Ale do dziś na rynku dzieła nie ma
 • @weredyk 19:47:23
  "co rekompensuje sobie pseudonauką"

  Nie wydaje się Panu, że jest Pan żałosny z tą swoją "pseudonauką"? Ma Pan argumenty przeciwko moim tezom - proszę do dyskusji. Niemniej, jak Pan widzi, coraz więcej ludzi czyta moje teskty i myśli tak jak ja.

  To jest - wogóle myśli.
 • @weredyk 19:47:23
  Nie ma prawd ostatecznych stworzonych przez ludzi. Nasza wiedza, jest tyko mikroczęścią wielkiej całości. Czasami jeden niewielki element obraca w perzynę teorię uznaną za ostateczną i praktykowaną przez setki lat. Dlatego niezbyt wierzę fizykom nawet z Prof. dr.doc .hab. przed nazwiskiem.
 • Panie Waldemarze
  > a więc jednoznacznym jest ta okoliczność, że jeżeli
  > on faktycznie latał to w nim musiał być wykorzystany > efekt antygrawitacyjny.

  Jeżeli latał to mógł wykorzystywać efekt grawitacyjny.
  Niekoniecznie od razu ANTY ;)
 • @waldemar.m 18:51:10
  Ja tam wolę widzieć jak ktoś lata i badać jak to zrobił, niż przyjmować na wiarę (bo nie umię zweryfikować) zapewnienia że coś może latać.

  Dlaczego więc KGB nie lata?
 • @weredyk 19:47:23
  Bo Waldemar ma wiele uroków. Ja tam cieszyłbym się jak dziecko, gdyby któraś z teorii przez niego prezentowanych jednak ucieleśniła się w namacalne urządzenie. To by się działo. Aż miło by było popatrzeć na otwarte usta wielu uczonych.
 • @zadziwiony 20:50:09
  Pisałem kiedyś o tym:

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/75,slamazarnosc-tachionow-czyli-miejsce-boga-w-fizyce
 • Z tego co wiem
  w okresie II Wojny Światowej niemcy prowadzili dość zaawansowane prace nad napędem antygrawitacyjnym.
 • @Piotr Marzec 21:10:35
  To jeszcze nic nie znaczy, wiesz coś więcej na ten temat? Alchemicy prowadzili zaawansowane prace nad transmutacją w złoto ;-)
 • @Łażący Łazarz 21:18:23
  Czytałem o tym w jednej z części cyklu Igora Witkowskiego pt. "Tajne bronie Hitlera", ale informacji tam podanych nie weryfikowałem, bo nie mam takich możliwości.
 • @Łażący Łazarz 21:18:23
  Takim projektem był "dzwon", nad którym prace prowadzono gdzieś w okolicach Książa.
 • @weredyk 22:15:35
  > odkrywcy tajemnic latających talerzy i przybyszów
  > pozaziemskich szpiegujących Naszą Planetę.

  Panie Profesorze.
  Te sprawy są jeno w mocy CIA i NSA - bez żartów
 • @weredyk 22:15:35
  Rozumiem, że w przeciwieństwie do mnie, Pan te informacje zweryfikował i ma Pan na ich temat pewność, której ja nie posiadam (ani na "tak", ani na "nie"). Jeśli tak, to proszę się swoją wiedzą z nami maluczkimi podzielić, jeśli nie, to proszę nie drwić, bo nie wystawia Pan sobie w ten sposób najlepszego świadectwa.
 • @weredyk 22:15:35
  Ja tam się nie znam, jednak Pan wydaje się wierzyć w obecną fizykę. Jak Pan zatem wytłumaczy mi pewien paradoks, założenie, na którym opiera się cała współczesna fizyka:
  - wymiar 0 - nieskończenie mały punkt - nie istnieje
  -wymiar 1 - nieskończenie gęsto upakowane punkty w linii - nie istniejący
  - wymiar 2- płaszczyzna - nieskończenie płaska, czyli nie istniejąca, złożona z przecięcia się 4 nieistniejących linii
  - wymiar 3 - sześcian, złożony z 6 płaszczyzn, istniejący, gdyż ma objętość.

  Jak z 3 nieistniejących wymiarów uzyskujemy jeden istniejący? :)

  Logiczniejsze (i co najważniejsze - obserwowalne) jest stwierdzenie, że wymiar 0 - punkt - jest wszystkim. W odpowiednim oddaleniu wszystko staje się punktem, za to z każdego punktu, jeśli się do nich przybliżyć, wyłania się reszta wymiarów. Ma to miejsce i w skali komórki i galaktyki.
  Czyż nie?

  Ciekawi mnie jeszcze, jak tłumaczy fizyka kształt fali (w każdej książce rysowana jako sinusoida - od czego się ten "szlaczek" odbija? :), a także, jak współczesna fizyka radzi sobie z nieskończonymi wartościami (czy wciąż się je 'renormalizuje', czy przyjęto już do wiadomości istnienie owych nieskończoności?).
 • @Łażący Łazarz 21:02:44
  "..Dlaczego więc KGB nie lata?.."
  Może się wkrótce okazać że "lata" i KGB i CIA. A wszystko wskazuje że będziemy świadkami takiej konfrontacji. Tylko ie jestem przekonany czy nam się to spodoba ;)
  Działa "orgonowe" też miały być bzdurą, a okazały się faktem i to dawno temu. Gdy pomyślę ile ukryto przed społeczeństwami to naprawdę można zacząć się bać.
 • @Wocław 22:53:57
  I jeszcze jedno pytanie: podstawowe prawo fizyki mówi, że każda akcja rodzi reakcję. Skoro Wszechświat puchnie, to co się w takim razie kurczy? :P Pozdrawiam :)
 • @Wocław 23:00:01
  Kurcza sie mozgi niektorych 'naukowcow'. :)
 • @Wocław 23:00:01
  Czytałeś ten link co podałem wyżej? Jeżeli istnieje nieskończoność, to jest ona w nieskończonej ilości kierunków, jeśli tak to nie tylko można się nieskończenie oddalić ale i przybliżyć, nie tylko nieskończenie powiększyć ale i pomniejszyć. Wyobraźmy więc sobie, że nieskończenie się pomniejszamy. Bardziej niż jądro atomu, bardziej niż kwarki, taka podróż - co tam spotkamy? A będzie tam przecież naprawdę wiele miejsca. Dlaczego nieskończone pomniajszanie miałoby być w wiekszości poprzez nieskończoną pustkę? A może bedzie jakiś koniec? Może spotkamy punkt lub Boga?
 • @Antoni1 23:26:10
  Czech raczej.
 • @Łażący Łazarz 23:44:55
  Nikola Tesla był Serbem.
 • @Łażący Łazarz 23:44:55
  > Czech raczej.

  Czech był Polakiem !
 • @Łażący Łazarz 23:22:26
  Czytałem go już kiedyś.
  Fizyk gdzieś uciekł - nie odpowiedział mi, a przecież zadałem proste, podstawowe pytania :D.
  Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu teorie Harameina, są logiczne, w przeciwieństwie do wywodów fizyki kwantowej, czy relatywistycznej:)
 • @OK-OK 20:58:50
  "Jeżeli latał to mógł wykorzystywać efekt grawitacyjny.
  Niekoniecznie od razu ANTY"

  Bo to nie był efekt antygrawitacyjny. To był efekt odcinający wpływ grawitacji na przedmiot.
 • @weredyk 21:01:16
  "tak, nie ma prawd ostatecznych, jest nauka i kupę roboty do zrobienia."

  Jeśli nie będziemy obiektywni Panie Profesorze, to pozostanie nam tylko kupa (tak jak w LHC lub w Fukushimie).
 • @Łażący Łazarz 21:02:44
  "Dlaczego więc KGB nie lata?"

  A skąd Ty to wiesz? Nie masz żadnej pewności, że ten efekt nie został już wykorzystany w jakiś obiektach wojskowych i czeka na swój czas.
 • @Łażący Łazarz 21:06:54
  "Ja tam cieszyłbym się jak dziecko, gdyby któraś z teorii przez niego prezentowanych jednak ucieleśniła się w namacalne urządzenie."

  Trwa budowa odpowiedniego stendu. Już został odlany 5-cio tonowy blog betonu, na którym będzie zainstalowany silnik Mercedes-Benz. Na tym silniku zostaną przeprowadzone testy nowego kształtu śmigła lotniczego. Jeżeli one przejdą pomyślnie, to awiacja osiągnie nowy stopień rozwoju.
 • @weredyk 21:07:28
  "polecam lekturę podręczników szkolnych. przynajmniej po to by wiedzieć co Pan chce obalić"

  Czy Pan naprawdę nie rozumie, że taką argumentacją ośmiesza siebie i całą tą naukę, którą powinien reprezentować?

  Czyta Pan moje teksty. Dlaczego nie podejmie Pan merytorycznej dyskusji?

  Ja niczego nie obalam. Ja prostuję wasze zmyślenia. Za kilka dni ukaże się notka o prądzie elektrycznym. Będzie miał Pan pole do popisu.
 • @Piotr Marzec 21:10:35
  "w okresie II Wojny Światowej niemcy prowadzili dość zaawansowane prace nad napędem antygrawitacyjnym."

  Gdyby ludzkość zrozumiała, że te prace należy kontynuować, to być może dzisiaj już byśmy lewitowali, a tak pżobudowaliśmy sobie pulty sterowania z czerwonymi knopkami.
 • @weredyk 22:15:35
  "send me flying"

  To nie na temat. Imndywidualne, odrzutowe aparaty latające są już w użyciu, więc nie ma co się z tego naśmiewać.

  Dr. Pająk napewo jest Panu wdzięczny za reklamę.
 • @Wocław 22:53:57
  "w każdej książce rysowana jako sinusoida - od czego się ten "szlaczek" odbija?"

  To było uderzenie poniżej pasa!!!

  A tzak przy okazji - my poradziliśmy sobie z tym problemem.
 • @Wocław 23:00:01
  "Skoro Wszechświat puchnie, to co się w takim razie kurczy?"

  Zaskoczę Pana!

  Niech Pan uważnie przeczyta w notce ten fragment o akumulatorze. Tam przybywa masy, a zmniejsza się ciężar.

  Z tym Wszechświatem to mamy tak: Puchnie Wszechświat - Puchnie Przestrzeń!
 • @Nathanel 23:43:18
  "Na tym video facet unosi się bez niczego przy świadkach"

  W Ukrainie zakończył się program "Mentalist", w którym odbierali najlepszego mentalistę do udziału w zawodach o tytuł mistrza świata.

  Ten który wygrał fantastycznie lewitował na oczach całej audytorii. To tylko śwaidczy, że nasze myśli to prąd elektrycuzny, a lewitowanie to sterowanie prądem elektrycznym.
 • @Wocław 06:33:12
  "Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu teorie Harameina, są logiczne,"

  Są nielogiczne, tylko trzeba uważnie go słuchać, żeby się zorientować. On twierdzi, że fala elektromagnetayczna istnieje, a jak tak, to niech go Pan zapyta, od czego odbija się ta sinusoida! :)
 • Ad gnago.
  Skąd ten strach, przed Nexusem, również obnażającym łotrostwa kompleksu chem- farmaceutycznego i NWO?

  Ad wszyscy: nasz Łągiewka, "zaginął" medialnie, bo jego realny wynalazek był zbyt niebezpieczny dla koncernów chcących produkować awaryjne i niebezpieczne auta.
  Dlaczego wynalazek skromnego samouka z CCCP miałby być otoczony oficjalną opieką i propagowany?
  Przecież wszystko tam było i jest podporządkowane wojsku.
  A tu nagle, grażdanie, chcieliby sobie latać po świecie, i nawet do kapitalistów.
  W dodatku darmo i bez zezwoleń?
  I tu jest odpowiedź, dlaczego dusi się wynalazki mogące dać szczyptę wolności.
 • @weredyk 12:07:07
  "a dlaczego nie stosują lewitacji w armii ?"

  Ja nie lewituję, a Pan?

  "a magicy mają wiele innych sztuczek"

  A mentaliści, to nie magicy.
 • Pytanie nie w temacie
  Mam pytanko nie w tym temacie ale choć może głupie i dziecinne nie mogę się powstrzymać bo mnie korci. czy pan Waldemar oglądał film/serial stargate(po naszemu gwiezdne wrota)? jestem fanem tego serialu i mam pytanie czy takie coś jak tytułowe gwiezdne wrota ma prawo istnieć i działać czy nie?
 • @Joda 16:33:00
  "czy takie coś jak tytułowe gwiezdne wrota ma prawo istnieć i działać czy nie?"

  Według mnie nie jest to możliwe. Są dwie przeszkody:

  1. Materia nie zamienia się w energię i odwrotnie

  2. Jeśliby nawet można było dematerializować ciało i uczynić później materializację, to niemożliwe byłoby to z pamięcią.
 • Osoba na zdjęciu wzniosła się na ok 15 cm.
  Wynika to z prostego oszacowania kąta padania promieni słonecznych na krawężnik (ok 10 stopni - był ranek bądź wieczór), oraz obserwacji odległości wierzchołka "wagi" od cienia tegoż wierzchołka. Zakładając że krawężnik ma wysokość 10 cm, można oszacować że człowiek z wagą wzniósł się na centymetrów 15. Dajcie mi wagę z taką podpórką a wzniosę się na tyle samo, a może nawet wyżej.
 • @waldemar.m 16:50:23
  Jak z kolega rozmawiałem na ten temat(i ogólnie na temat teleportacji) to właśnie z pamięcią widzieliśmy problem, nie wiedzieliśmy jak to rozgryźć żeby pamięć skopiować. Doszliśmy do wniosku że jeśli nawet to byłoby możliwe to tylko z rzeczami martwymi
 • @misiek1111 16:57:39
  "Dajcie mi wagę z taką podpórką a wzniosę się na tyle samo, a może nawet wyżej."

  Pan rozumie o czym Pan opisze? To proszę się z nami zrozumiale z tym podzielić.
 • @Joda 17:21:24
  "to właśnie z pamięcią widzieliśmy problem"

  A jak poradziliście sobie z dematerializacją i procesem odwrotnym?
 • @waldemar.m 18:19:32
  Z powodu braku wiedzy stwierdziliśmy że nie wiemy czy możliwe czy nie ale jeśli nawet tak to właśnie tylko rzeczy martwe bo pamięci się nie da. To były luźne rozmyślania w pksie o 6 rano. Chodziło mi o to że my mamy za mało wiedzy aby dematerializacje i materializacje ogarnąć ale może są ludzie którzy to ogarniają ale nawet oni problemu pamięci, osobowości, świadomości itd. zwał jak zwał nie rozwiążą
 • @Joda 18:27:46
  Nigdy nie mów nigdy. Skopiowanie pamieci wcale nie wydaje się nie do przeskoczenia. Problem widzę inny. Załóżmy że da się pamięć w przyszłości skopiować. Ale...

  Czy teleportacja nie jest morderstwem?
  Wyobraź sobie porces teleportacji podzielony na etapy. Czyż nie jest to tak, jakby wykorzystując całą informację o tobie (łącznie z pamięcią), buduje się twojego sobowtóra, a ciebie zabija?
  Dla sobowtóra będzie to dalsza kontynuacja twojej egzystencji. Będzie się czuł tobą z całą twoją historią, i... tak naprawdę on tobą będzie.

  Ale TY, którego skopiowano, zostaniesz unicestwiony. Dla CIEBIE, już twoja pierwsza teleportacja będzie śmiercią. Śmiercią która da życie twojemu sobowtórowi.
  Dla mnie to jest prawdziwym dylematem, przed którym kiedyś, w przyszłości, może ludzie staną?
 • @Jerzy Drwal 18:35:47
  "Dla mnie to jest prawdziwym dylematem, przed którym kiedyś, w przyszłości, może ludzie staną?"

  To ja jestem zdrowszy psychicznie. Mnie takie dylematy nie męczą. Teleportacja nie jest możliwa, a jak tak, to nie robię założeń ... że jest.
 • @Jerzy Drwal 18:35:47
  Coś podobnego było chyba wykorzystane w jakimś filmie ze Schwarzeneggerem. Klonowali ludzi którzy mieli pamięć oryginałów. Na pomysł morderstwa nie wpadłem choć po przemyśleniu to logiczne.

  Wiem żeby nigdy nie mówić nigdy, jeszcze 100 lat temu ludzie by nie pomyśleli nawet że my teraz będziemy robić to co aktualnie robimy.
 • @Jerzy Drwal 18:35:47
  Polecam "Dzienniki Gwiazdowe" Stanisława Lema, on tam poruszył owe problemy.
 • @rip LunarBird CLH 03:11:38
  #Nie uważam, by przegapienie pańskiego osławionego elektrino było możliwe w przypadku używanych na świecie wysoce precyzyjnych detektorów i akceleratorów cząstek.#

  Czy szukał Pan kiedyś wodę w wodzie? Ja Panu podpowiem jak się to robi.

  Bada się domieszki, określa się ich koncentrację i odejmuje od 100%.

  A co robią detektory i akceleratory? Badają wodę w wodzie.

  Jeśli Pan zrozumie, że głównym elementem działania akceleratora jest - ELECTRINO.

  Ono jest przecież nośnikiem lini sią magnetycznych, a bez nich nie ma akceleratorów.

  Jak widać, wystarczy uruchomić akcelerator i on już pełen elektrin.

  Wie Pan dlaczego ich nie można rozpędzić polem elektrycznym? Bo to pole jest też wytwarzane przez elektrino!
 • @rip LunarBird CLH 03:11:38
  #Wykrywane są daleko mniejsze cząstki niż hipotetyczne elektrino.#

  PRZYKŁAD!!! PRZYKŁAD!!! PRZYKŁAD!!!
 • @rip LunarBird CLH 03:12:56
  #A ma pan jakiekolwiek DOWODY na niesłuszność tego wzoru, czy tak sobie pan mówi na zasadzie, bo pan wie i już?#

  Pierwszy i najważniejszy - już Łomonosow odkrył prawo zachowania masy.

  Drugi - Prawo zachowania energii.

  Trzecie: Fizykaliści twierdzą, że ten wzór sprawdza się przy wybuchu bomby atomowej.

  Ale to nieprawda i wiedzą o tym doskonale ci, którzy zajmowali się jak bombami atomowymi, tak i bombami dodorowymi.

  Błąd wynikający ze wzoru Einsteina (jeśli przyjąć, że masa zamienia się an energię) wynosi ponad 26.000%.

  Może Pan sobie o tym poczytać na mojej stronie.
 • @rip LunarBird CLH 03:11:38
  #Sam fakt zrównoważenia siły ciążenia innym oddziaływaniem NIE OZNACZA, że to jest antygrawitacja.#

  Sposób równoważenia siły ciążenia bez przymienienia jakiejkolwiek drugiej siły nazywam ANTYGRAWITACJA.

  Przesłanianie siły przyciągania jest ANTYGRAWITACJA.
 • @rip LunarBird CLH 11:27:07
  #Prąd elektryczny wytwarzany jest RUCHEM ELEKTRONÓW#

  DOWOD PROSZE!!! Na razie uskutecznia pan gołosłowie.
 • @rip LunarBird CLH 11:27:07
  #Łamie pan podstawową zasadę naukową: MNOŻY PAN BYTY PONAD POTRZEBY.#

  Pan jest chory? Fizykaliści zmyślili ponad 400 cząstek elemenatrnych i to Panu nie przeszkadza, a u mnie jest tylko dwie cząstki i to się Panu nie podoba.

  To garniczy z chorobę psychiczną.
 • @rip LunarBird CLH 11:27:07
  #Mówiąc wprost pańska teoria o elektrino jest ZBĘDNA z punktu widzenia wiedzy naukowej.#

  Jednym słowem: GŁUPOTA!
 • @rip LunarBird CLH 12:08:45
  #Jak rozumiem we wnętrzu słońc nie zachodzą reakcje termojądrowe przemieniające sporą część ich masy w energię świetlną i cieplną?#

  Nie może być reakcji jądrowych tam, gdzie nie ma jąder. To po pierwsze.

  A po drugie tej ej energii, który uwalnia się od rozerwanych wiązań między cząsteczkami jest wystarczająco dużo.
 • @rip LunarBird CLH 12:08:45
  #Nie przesłanianie tylko RÓWNOWAŻENIE siłą o tej samej wartości i kierunku#

  Powtarzam: PRZESŁANIANIE! Pan jest zbyt betonowy, żeby to zrozumieć, więc niech Pan się nie wysila.
 • @weredyk 21:01:16
  Wszystko fajnie i pięknie ale dobrze widać że jednak istnieje klika fizyków której bez granatu nie oderwiesz od koryta i która utrudnia odkrywanie nowych teorii.
 • @rip LunarBird CLH 11:27:07
  "Nie ma potrzeby wprowadzania żadnego elektrino. Ruch elektronów wyjaśnia zjawisko prądu elektrycznego w wystarczający sposób. Łamie pan podstawową zasadę naukową: MNOŻY PAN BYTY PONAD POTRZEBY."

  Nie wyjaśnia za to różnicy w zawartości przestrzeni pomiędzy np. magnesami a przestrzeni bez magnesów.
 • @Bendix 14:48:08
  #Nie wyjaśnia za to różnicy w zawartości przestrzeni pomiędzy np. magnesami a przestrzeni bez magnesów.#

  Takich pytań ja już zadałem setki, ale na żadne z nich nie dostałem odpowiedzi.
 • @rip LunarBird CLH 18:07:53
  #Negowanie istnienia jąder atomowych w dobie energii atomowej i bomb termojadrowych to nie nauka tylko dziecinada."

  Sam Pan napadł, niech się Pan sam broni.

  Proszę dokazać, że istnienie elektrowni atomowych i bomb termiojądrfowych świadczy o istnieniu jąder atomowych.
 • @rip LunarBird CLH 19:00:17
  #Obala pan wyjaśnienie energii gwiazd nie oferując absolutnie nic w zamian.#

  Ci co nie zeszli z drzew mają jeszcze szansę. Pan już ją stracił, gdyż zerwał się Pan nie tylko z drzewa, ale i ze smyczy.

  My teraz nie rozmawiamy o energii gwiazd. Ja i inni czytelnicy czekają na ten moment, gdy Pan wajaśni zależność między elektrownią atomową, a jądrem atomowym.

  Skoncentruj się Pan, albo ... nie truj Pan.
 • @rip LunarBird CLH 20:01:00
  #To pan obala wyjaśnienie energii gwiazd fuzją atomów wodoru w atom helu.#

  Fuzja pochłania energię. Potwierdzą to Panu nawet naukowcy. Coś Pan pochrzanił, a więc lepiej będzie, jak Pan zacytuje odpowiedni fragment.
 • @rip LunarBird CLH 21:49:11
  #Dlatego potrzebny jest wybuch jądrowy by wodór w bombie termojądrowej zaczął się zmieniać w hel.#

  Czytał Pan bajkę o czerwonym kapturku? Równie dobra bajka.

  #Jeśli ma pan alternatywne wyjaśnienie jakim cudem bomba jądrowa zawierająca wodór generuje daleko większe ilości energii niż zwykła bomba jądrowa i jeśli potrafi pan wyjaśnić cykl życia gwiazd w inny sposób to słucham.#

  Panie! Ja nie piszę pierwszy dzień. Na ten temat też pisałem. Niech Pan sobie poczyta na mojej stronie o fizyce Słońca. Potem pogadamy.
 • @rip LunarBird CLH 22:37:54
  #Niech pan nie myśli sobie, że jest pan takim celebrytą żeby mi się chciało tracić czas na szukanie#

  Niech Pan niczego nie szuka. Niech Pan po prostu pokaże jak doszedł Pan do wniosku, że istnieją jądra atomowe z tego faktu, że istnieją elektrownie atomowe.

  Niech Pan sią skoncentruje tylko na tym problemie.

  Jeśli jeszcze raz zamieści Pan komentarz, który nie będzie wyjaśnieniem tego zagadnienia to uznaję Pana za trolla i ... blokuję.
 • @rip LunarBird CLH 08:29:27
  Zgadzam się z Panem że należy teorie rozwijać i dopracowywać. Ale proszę żeby Pan się również zgodził ze mną że bywają przypadki że teoria może być z założenia błędna i trzymanie się jej na "siłę" i "za wszelką cenę" też jest szkodliwe. A w przypadku obecnej fizyki jakieś takie mam nieodparte przeczucie że właśnie mamy z tym do czynienia. Dalsze wymyślanie nowych dziwnych cząstek żeby poprawiały coś w równaniach matematycznych zaczęło być śmieszne. Tak jak to obecne poszukiwanie bozonu Higgsa oraz historyczne wprowadzanie do wzorów stałych które wyznaczono doświadczalnie bo wzory nie odzwierciedlały rzeczywistości.
  Unika się też jak ognia takich pytań jakie zadałem wcześniej o pole co do którego podejrzewam że musi mieć jakiś nośnik a nie tylko hipotetyczne linie pola i ewentualnie mierzalne wartości natężenia czy indukcji oraz o fundamentalne pytanie z jaką prędkością rozchodzi się ta mityczna już grawitacja
 • @Bendix 11:00:42
  #oraz o fundamentalne pytanie z jaką prędkością rozchodzi się ta mityczna już grawitacja#

  To jest pytanie na które już znamy odpowiedź. Pana moja odpowiedź nie zadowoliła? Przecież ja jednoznacznie twierdzę, że grawitacja nie rozchodzi się. Ona jest.
 • @rip LunarBird CLH 08:29:27
  #To wszystko zjawiska zaobserwowane.#

  Tak, to nie są teorie. To nie są nawet bajki. To cuda-niewidy.

  #Zaobserwowano nawet KWARKI, z których składają się protony i neutrony.#

  To nie jest bełkot! To głupota!!!
 • @rip LunarBird CLH 08:18:36
  #Głupiego linku nie chce się panu zamieścić.#

  Głupiego linku nie chce się Panu zauważyć. On jest od pierwszego dnia istnienia tego bloga. Znajduje się po prawej stronie bloga na samym dole.
 • @waldemar.m 11:49:08
  "To jest pytanie na które już znamy odpowiedź. Pana moja odpowiedź nie zadowoliła? Przecież ja jednoznacznie twierdzę, że grawitacja nie rozchodzi się. Ona jest."

  To było pytanie do obecnej teorii a nie do Pana. W pańskich założeniach jest nośnik. U reszty nie ma. Nie ma też nic pomiędzy dwoma ładunkami, magnesami. Są jakieś mityczne linie pola na kartkach podręczników :-)
 • @rip LunarBird CLH 12:02:45
  "Grawitacja jest POLEM. Nie rozchodzi się, tylko już jest. Tak jak i pole elektromagnetyczne się nie rozchodzi, a rozchodzą się FALE ELEKTROMAGNETYCZNE, czyli zaburzenia w tym polu."

  No i tu jest "pies pogrzebany". Fale muszą się w czymś rozchodzić (tak mocno upraszczając sprawę" Skoro jest pole to musi być jakiś nośnik. Bo inaczej jak rozróżnić przestrzeń międzygalaktyczną powiedzmy od tej gdzie jest gęsto od mas? Mi coś podpowiada że jednak tam czegoś musi być mniej lub więcej. Jak z tą powiedzmy próżnią zamkniętą w szklanej bańce do której przyłożymy magnesy albo nie.

  "TEORIA może być błędna. Nie cały dział fizyki jądrowej i nie cała astrofizyka. Poza tym nie obala się teorii na których opiera się 90% nauki nie dając praktycznie nic w zamian."

  Ja nie mówię że cały dział jest na 100% błędny. Sugeruję tylko że nie można być tego aż tak pewnym. Dla przykładu kiedyś uważano Ziemię za centrum świata itp. Bywa że fundament na którym jest zbudowana cala teoria jest błędny. I coś mi podpowiada że jednak tak jest. Widzę że fizyka się miota przez ostatnie lata. A co do wypowiedzi że nikt nie proponuje nic w zamian to bym się nie zgodził. Raczej jest tak że proponujący coś pod rozwagę są "zamilczywani" na śmierć bo tak wygodniej, bo noble, granty, poklask w jet set society.
 • @rip LunarBird CLH 12:02:45
  I jeszcze jedno:

  Co do tego że działają siłownie jądrowe i bomby termojądrowe to niekoniecznie musi być to dowodem na słuszność całej tej teorii.
  Człowiek czasami robił różne dziwne wynalazki które działały chociaż nie znał dokładnego ich mechanizmu. Weźmy np. taki głupi proch czarny :-)

  Pozdrawiam
 • @rip LunarBird CLH 12:02:45
  #Tak jak i pole elektromagnetyczne#

  Lubię takie wypowiedzi. Co jest źródłem tego pola elektromagnetycznego?
 • @waldemar.m 13:05:42
  I jeszcze jedno pytanie - jaka jest długość fali elektromagnetycznej o częstotliwości np 10Hz? ;-) To już bzdura na kółkach.
 • @Bendix 13:10:09
  I jeszcze jedno pytanie: A co to jest pole magnetyczne? Ono tez jest wszędzie czy niekoniecznie?
 • @rip LunarBird CLH 13:52:33
  #Uporządkowany ruch elektronów. Tak, wiem - pan ex cathedra sobie wrzaśnie, że bzdura, bajka i to wszystko załatwia.#

  A po co ja mam wrzeszczeć? Pan jesteś za głupi na to, żebym na Pana wrzeszczał.

  Powtarzasz Pan jak małpa, że uporządkowany ruch elektronów? A widziałeś Pan taki ruch?

  Ja dam Panu lepszy przykład i ciekaw jestem jak Pana zatka.

  Słyszał Pan u uporządkowanym ruchu protonów? Np. w LHC?

  I co wytwarza ten ruch?
 • @rip LunarBird CLH 13:52:33
  tu jest link do fizyki słońca:

  http://www.electrino.pl/Forum/viewforum.php?f=27

  a tu do eksperymentów dokazujących istnienie electrino

  http://www.electrino.pl/Forum/viewtopic.php?t=200

  pozdrawiam
 • @zjawa 17:59:19
  Pan/i wierzy w to, że taki typ może coś z tego zrozumieć?
 • @waldemar.m 19:02:49
  tego nie wiem, ale jak prosił o linka to niech ma. Podane na tacy zawsze ładnej wygląda.

  pan, nie pani.
 • @rip LunarBird CLH 01:13:35
  #Gdzie i kiedy skonstruował pan model komputerowy oparty na pańskiej teorii i jakie były wyniki symulacji.#

  A do czego tu model komputerowy? Takie modele budują tylko ci, którzy nie rozumieją zjawiska i muszą się zasłaniać danymi statystycznymi.

  W naszym modelu nie ma statystyki. nasz model to odtworzenie rzeczywistości. My po prostu przeliczyliśmy Słoćce od samogo dna do powierzchni. Podzieliliśmy na 72 części (warstwy sferyczne) i licząc od dna powinniśmy byli wyjść na tą ilość ciepła, którą Słońce dostarcza do Ziemi.

  Wyszliśmy na 1360 W/m2.

  Teraz, dowolny człowiek na świecie może zbudować taki model (nawet używając komputer) i sprawdzić naszą teorię.

  P.S.: Nam do przeliczenia Słońca wystarczył kalkulator.
 • @rip LunarBird CLH 01:38:17
  #Jeszcze co do eksperymentu.#

  O jakim eksperymencie Pan pisze?

  O jakim profesjonalnym tłumoku Pan pisze?

  #Pan sobie dorobił wyjaśnienie panu wygodne i to jest cała tajemnica.#

  Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Pan pokazał mnie i moim czytelnikom alternatywne wyjaśnienie. Dlaczego Pan tego nie zrobił? Znowu jest Pan gołosłowny.
 • @rip LunarBird CLH 01:38:17
  Dlaczego nie komentuje Pan mojej ostatniej notki?
 • @rip LunarBird CLH 18:33:21
  #Komputerowe modele konstrukcji architekci też budują bo nie rozumieją, jak się rozkładają naprężenia? Komputerowe modele katastrof lotniczych też się buduje bo inżynierowie nie rozumieją fizyki lotu?#

  Pan się ośmiesza. Komputerom ok. 50 lat. Architektura jest obecna w naszym życiu od kilku tysięcy lat.

  To samo z samolotami.
 • @rip LunarBird CLH 18:33:21
  #Nie, w domu NIE DA SIĘ symulować zjawisk z odpowiednią precyzją. Po pierwsze nie ma odpowiedniego oprogramowania, po drugie moc obliczeniowa domowego komputera jest zbyt mała.#

  Tak Pan myśli? A ja symulowałem zjawisko dodawania dwóch jabłek i jednej gruszki i ... wyszły mi trzy owoce.

  Na palmę ze swoimi dziwami!

  #Bo wy nie wykonaliście obliczeń dla każdej cząstki we wnętrzu słońca, by się przekonać, jak przebiegnie proces.#

  Wąaśnie dlatego, że przeliczyliśmy wszystkie cząstki w Słońcu, to doszliśmy do wnisoku, że lodowa kometa może przelecieć w pobliżu powierzchni Słońca.
 • @rip LunarBird CLH 18:33:21
  #Nie ma żadnej możliwości zweryfikowania tego, co pan pisze.#

  Mózg Pan ma? Rozum Pan ma? Komputer Pan ma? Dostęp do internetu Pan ma? To co lub kto broni Panu sprawdzić kiedy żył Tales z Miletu?

  Czego jeszcze Pan nie może sprawdzić?
 • @rip LunarBird CLH 18:33:21
  #Nikomu nie pozwolicie tych dogmatów kwestionować,#

  Niech Pan kwestionuje. DOWOLI. Tylko uczciwie i na temat!
 • @rip LunarBird CLH 18:33:21
  #Komentujący pański eksperyment zrobił to za mnie.#

  Komentujący mój eksperyment w dniu 07.08.2011 napisał:

  "Wkrótce, jak obiecałem opiszę moją analizę (w zasadzie jej wyniki."

  Top wkrótce zaraz będzie trwać rok.

  Pan jest tak samo merytoryczny. Szkoda na Pana czasu.
 • @rip LunarBird CLH 22:39:48
  #Komputer jest zbędny bo pan może na piechotę to samo policzyć?#

  Już jest obliczone i opublikowane. A od mostów są inni spece. I zapewniam Pana, że dla nich fizyka to tabula raza.

  #I może wtedy pan dojdzie do wniosku, że pan nie da rady policzyć NIGDY procesów fizycznych tak szybko i z taką niezawodnością jak to zrobi za pana komputer.#

  Tam, gdzie komputer liczy szybciej odemnie, nie mamy do czynienian ze zjawiskami przyrody.

  Komputer przelicza zmyślenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930